ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13767139
*
nr 1376 7139
Spegel
teak, 1960-tal, 121x35 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 20:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 20:39:07
1
300 kr
26/1 23:10:41
2
500 kr
30/1 22:53:27
3
450 kr
30/1 22:53:27
2
500 kr (Budbetjänt)
30/1 22:54:17
3
600 kr
1/2 18:49:55
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1376 7139
Spegel
teak, 1960-tal, 121x35 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 20:39:07 | 1 | 300 kr |
26/1 23:10:41 | 2 | 500 kr |
30/1 22:53:27 | 3 | 450 kr |
30/1 22:53:27 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/1 22:54:17 | 3 | 600 kr |
1/2 18:49:55 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27